כל הסטייל על מדף

כל הסטייל על מדף
5 ביוני 2016

 

בשקט בשקט הפך המדף מפריט פונקציונאלי למוצר הכרחי בכל בית שיש בו אמירה עיצובית. אבל גם אם אתם לא מעצבים מקצועיים, ואולי דווקא בגלל זה, שימוש במדפים כאביזר דקורטיבי יהיה עבורכם הדרך הפשוטה והזולה לייצר קריצה של סטייל במינימום מאמץ.

קראו את המדריך שלנו לסטיילינג של מדפים, עברו לעמוד האביזרים באתר איקאה אונליין והתחילו את הפאן!

 

רגע… מה בכלל שמים על המדף?

כל העולה על רוחכם. עציצים, צמחים מלאכותיים, פמוטים ועששיות, נרות, אגרטלים וקערות, פרחים, מסגרות, תמונות, שעונים, מראות, קופסאות וסלסלות אחסון, ספרים, ו… רגע. תנו לנו להסדיר נשימה.

 

אוקי… אז איך לסדר את כל הטוב הזה על מדף?

אם אתם אוהבים לשחק, התשובה נמצאת אצלכם בידיים - פשוט שחקו.
הכוונה היא שתפזרו את הפריטים על המדף בצורה שהיא לא מאוד מובנת מאליה. למשל, הניחו בצד ימין של המדף שלושה אקססוריז כמו נר, עציץ ותמונה, וודאו שכל אחד מהם בגובה שונה, מה שיתן קצת עניין. בצד שמאל של המדף, הניחו שני ספרים שוכבים, כך שיהיו נמוכים בהרבה מהחבורה מימין.
עצם המחשבה על אופן הנחת האקססוריז, המרחקים ביניהם והפרשי הגבהים, מאפשר מרווח נשימה ותחושה שלא פשוט זרקתם אותם שם רק משום שלא מצאתם להם מקום אחר.

 

ואיך להתאים את הסטיילינג לעיצוב הבית?

סגנון אורבני - צבע שחור וגווני אפור למיניהם, כשהחומרים שתעבדו איתם הם בטון ומתכת, יתנו אווירה של אדג' ותחכום. נסו לשלב עציץ בטון, תמונה בשחור-לבן, פמוט שחור ובתוכו נר לבן.

סגנון כפרי - ירוק וחום יגרמו לכך שיכנס קצת טבע הביתה. בחרו עציצי קש בגדלים שונים והכניסו בתוכם מיני צמחים. הוסיפו גם כלי זכוכית קטן ומסגרת עץ כשבתוכה ציור של פרחים או ציפורים.

סגנון רומנטי - אהבה היא כל הסיפור הרי, וניתן לספר אותה ב-4 אלמנטים: תמונות בורוד ואדום עם הכיתוב LOVE, עששית לבנה, נר בצבע קרם, ופרחים שעושים לכם להתאהב בתוך אגרטל שקוף.

סגנון נורדי - מינימליזם מושלם בשחור, לבן, אפור ונגיעה של פסטל. פמוט שחור ובתוכו נר ארוך ולבן, עציץ בורוד פסטל, מסגרת שחורה דקיקה ובתוכה תמונה עם כיתוב בשחור-לבן ו… זהו. ממש כך.

רוצים להמשיך ולשחק? החליטו לפרוץ את גבולות הדמיון שלכם, המשיכו לשוטט בעמוד האביזרים של אתר איקאה אונליין, עצבו לכם מדפים בחללי הבית, ותמיד זכרו - אתם אלו שמחליטים מהם חוקי המשחק.