השאלות שצריך לשאול כשבוחרים פינת אוכל

השאלות שצריך לשאול כשבוחרים פינת אוכל
7 באוגוסט 2019

 

פינת האוכל מהווה את לב ליבו של הבית. היא מקום המפגש עם המשפחה בארוחת שישי, התחנה הראשונה להתמקם בה אחרי שמכינים את הקפה של הבוקר, ולעיתים נפקוד אותה כשנפתח את הלפטופ או נכין עם הילדים שיעורי בית. כנקודה מרכזית בבית, שמשלבת בין חווית המשפחתיות הארצישראלית לבין הפרקטיקה של היומיום, נרצה שפינת האוכל תהיה לא פחות ממדויקת עבור הצרכים והפנטזיות העיצוביות שלנו.

כשתכנסו לאתר איקאה און ליין, סביר להניח שתרגישו מבולבלים מהמבחר ויעלו שאלות רבות על הפינה ההו כה משמעותית הזו. לכן, החלטנו להקל עליכם את המשימה ולשאול שאלות בחזרה. התשובות שתענו לעצמכם כבר יעשו סדר.

מה המטרה של פינת האוכל?

אם אתם מאלו שמארחים כל שישי שני לפחות, הקפידו לבחור שולחן גדול, או כזה בעל פטנט הרחבה. שימו לב שכמות הכסאות והרוחב שלהם מאפשרים לכל אורח לנוע בחופשיות, להתקרב ולהתרחק מהשכן לשולחן בהתאם לעניין בשיחה. דעו שלרוב מדובר על מרחק של 50-70 ס"מ בין כסא לכסא.
במידה ואתם מהמתארחים, והסיבה היחידה בגינה אתם מחזיקים פינת אוכל היא בכדי לספק צורך פונקציונאלי, בחרו שולחן קטן. כמו כן, על אף הפיתוי, אין צורך שמספר הכיסאות יעלה על מספר בני הבית.

מה גודל החלל?

אם אתם מתגוררים בחלל גדול, מצוין! כמעט ואין אתגר; אך אם השטח שהוקצב לפינת האוכל דחוק מעט, בחרו אותה בצורה מחושבת יותר. למשל, שולחן עגול, שתופס מקום מועט יחסית, אך יכול לאכלס כמות אנשים זהה לזה המלבני. אם בכל זאת החלטתם לדבוק בשולחן מלבני, שלבו לצידו ספסל במקום כיסאות, וראו איזה פלא - התפנה לכם מקום.

כיצד עיצבתם את שאר הבית?

רבים מאיתנו רוכשים שולחן וכסאות פונקציונאליים בעיקר, אך שוכחים כי פינת האוכל היא חלק אינטגרלי מהבית, וממוקמת לרוב בחלל הגדול והפתוח. בדיוק מסיבה זו חשוב להתאים את פינת האוכל לקונספט העיצובי של החללים הנוספים. חשבו על החומרים, הצבעים והטקסטורות שבחרתם לסלון, למטבח ולחדרי השינה. שאלו את עצמכם מה החוט המקשר ביניהם וכיצד הוא בא לידי ביטוי במבחר פינות האוכל בהן התבוננתם.

זכרו - בחירת פינת אוכל דורשת תכנון ומחשבה, ועל אף שהיא עשויה להיות פונקציונאלית בלבד, יש לה היבטים משמעותיים שנוגעים לאווירה המשפחתית שאנו רוצים ליצור. בכדי לבחור את האחת המושלמת, חשוב לבחון סגנונות ופתרונות אירוח שונים, ממש כפי שתוכלו למצוא באתר של איקאה Online.

השלב הבא יהיה עיצוב הפינה, ממש כפי שתוכלו לקרוא בכתבת הבלוג הבאה שלנו כאן.