תקנון

אתר "שפע אונליין" מציע ללקוחותיו מוצרים המשווקים על ידי איקאה ישראל, האתר הינו בבעלות שפע ושות'.
תקנון זה מתייחס באופן שווה לבני שני המינים, מנוסח בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד. כל הרוכש מוצרים באמצעות האתר מצהיר ומתחייב כי קרא את התקנון ומסכים להוראותיו.

1. שימוש באתר:
1.1- ניתן לבצע פעולות שונות באתר אך ורק לשם ביצוע הזמנות. אין לעשות שימוש באתר זה למטרות אחרות.

1.2 - כל אדם שהינו מעל גיל 18 שנים וברשותו כרטיס אשראי תקף של אחת מחברות האשראי הפעילות בישראל, רשאי להגיש הצעות לרכישת מוצרים באמצעות האתר.

1.3 - הזמנת הרוכש תתקבל בתנאים הבאים:
- ניתן אישור לביצוע העסקה מחברת האשראי של הרוכש.
- המוצרים המבוקשים נמצאים במלאי.
- המען בו יש לספק את השירות נמצא במפת החלוקה של החברה.
- הרוכש בעל תא דואר אלקטרוני ברשת האינטרנט.

2. נהלים ומחירים:
2.1 - המחירים, תנאי התשלום באתר ומגוון מוצרי איקאה יכולים להשתנות מעת לעת על פי שיקול דעתה הבלעדי של שפע ושות'.
2.2 - במקרה שבוצעה הזמנה לרכישת מוצר באתר והתברר כי המוצר/ים אזל/ו בחנות איקאה ראשל"צ, שפע תזכה בתאום מול הלקוח את מחיר המוצר/ים החסר/ים.
2.3 - לאחר ביצוע הזמנה ע"י הרוכש אין חברת שפע אחראית במישרין או בעקיפין לטעות הנעשית ע"י הרוכש בעת הקלדת הפרטים או לכל מקרה שבו פרטי הרכישה לא ייקלטו במערכת מסיבה כל שהיא.
2.4 - מתן פרטים כוזבים הינה עבירה פלילית. נגד מוסריו יינקטו צעדים משפטיים, לרבות תביעות נזיקין בשל נזקים העלולים להיגרם לאתר, למפעיליו, למנהליו, לבעליו או למי מטעמם. במקרה של הקלדת פרטים כוזבים או שגויים, שמורה ל - שפע ולכל מי מטעמה הזכות לפסול את העסקה ללא כל הודעה מוקדמת.
2.5 - כל הפעולות המתבצעות באתר נרשמות ע"י מחשב שפע. רישום זה יהווה ראיה סופית ומכרעת לעניין המועד בו בוצעה פעולה באתר.
2.6 - איסוף המוצרים מתבצע בסניף איקאה באר שבע בלבד. לא תהיה השלמת מוצרים חסרים מסניפים אחרים.
2.7 - בעת אישור התקנון בהזמנה באתר שפע מצהיר הלקוח כי הוא מסכים ומיודע למחירי ההובלה וההרכבה ותוספות המחיר הכרוכות בשירותים משלימים להזמנה כמו : התקנת ציוד נלווה שאינו חלק מהרהיט (קיבוע לקיר), הרכבה לאזור מרוחק ו/או הובלה לבניין ללא מעלית מתאימה לניוד סחורה.
2.8 - הובלה והרכבה אינם מתבצעים באותו היום .
2.9 - כל המחירים המוצגים באתר כוללים מס ערך מוסף.

3. מדיניות ביטול הזמנה:
3.1 - לקוח המבקש לבטל את רכישתו יודיע על כך טלפונית ובכתב. הלקוח יוכל לבטל את העסקה בכפוף להוראות סעיף 14ג לחוק הגנת הצרכן ובהודעה בדואר אלקטרוני service@shefa-online.co.il .
3.2 - במידה והתקבלה הודעת ביטול עד 12 שעות ממועד ההזמנה ולפני רכישת המוצרים מחברת איקאה על ידי שפע, תבוטל ההזמנה וכרטיס האשראי יזוכה בסכום הרכישה ללא כל עמלה או דמי ביטול.
3.3 - במידה והמוצרים נרכשו על ידי שפע וטרם נשלחו, ניתן לבטל את ההזמנה ולקבל זיכוי כספי לאמצעי התשלום בו בוצע ההזמנה.
3.4 - שפע רשאית לקזז עמלת ביטול עסקה בגין דמי טיפול על סך אשר לא יעלה על 100 ש"ח.

3.5 - במידה והמוצרים נרכשו ע"י שפע, נכנסו לתהליך השילוח לבית הלקוח, ניתן לבטל את ההזמנה. הזיכוי הכספי יינתן בניכוי דמי המשלוח והשירות.

3.6 - במידה והמוצרים סופקו ללקוח, תהליך ביטול הרכישה יבוצע למול שפע כנגד החזרת המוצרים בפועל לסניף שפע הממוקם בחנות איקאה בראשון לציון, הלקוח יקבל זיכוי כספי בגין עלות המוצרים בלבד. שפע תוכל לסייע בהובלת המוצרים חזרה לסניף ראשון לציון בחיוב הלקוח.

3.7 - לקוח המבקש להחזיר את המוצר שרכש , יוכל להחזירו תוך 90 יום מיום הרכישה באריזה המקורית שטרם נפתחה ובצירוף קבלה מקורית. המוצר יוחלף או יושב ללקוח כספו לפי אופן התשלום בו בוצעה העסקה (למשל, תשלומים בכרטיסי אשראי יזוכו לכרטיס המקורי באמצעותו שילמתם).
לתשומת לבכם, מצעים שאריזתם נפתחה ו/או שנעשה בהם שימוש (כל כלי המיטה לסוגיהם, שמיכות, כריות וציפיות), בדים שנחתכו/הותאמו לצרכי הלקוח, פריטים שיוצרו לפי מידה (כגון משטחי עבודה) ,מוצרים שנעשה בהם שינוי/תיקון/צביעה ו/או לאחר כביסה, נרות, עציצים, מוצרים שנרכשו במציאון - אינם נכללים במדיניות ההחלפות וההחזרות. IKEA שומרת לעצמה את הזכות שלא להחליף מוצר או לזכות בגינו במידה ואינו עומד בתנאי מדיניות ההחלפות וההחזרות. יתכן ויידרש להציג תעודה מזהה. *בנוסף לתקנות ביטול עסקה 2010 .מדיניות החלפות והחזרות למזרנים תוך 14 יום.

4. אחריות המוצרים:
4.1 - מוצרי IKEA מיוצרים באיכות גבוהה ועומדים בסטנדרטים ובתקנים בינלאומיים, מחייבים וקפדניים ביותר. כל המוצרים המחויבים בתקן רשמי של מדינת ישראל הנמכרים ב- IKEA, נבדקים ונושאים אישור מכון התקנים הישראלי, כחלק מהשירות הניתן בחנויות IKEA ישראל. אנו מציעים ללקוחותינו תעודת אחריות עבור המוצרים שנרכשו.
4.2 - מימוש האחריות על המוצרים הינו בין הלקוח המחזיק בתעודת האחריות לבין מנפק התעודה - חברת איקאה ישראל.
4.3 - אחריות על הרכבה שנמכרה באתר שפע אונליין לכל סוגי הרהיטים תינתן ל - 12 חודשים מיום ההרכבה.
4.4 - אחריות הובלת המוצרים אשר נרכשו באתר שפע ושבגינם שולמה הובלה הינה על שפע ושות'.


5. הגבלת אחריות, פיצוי ושיפוי:
5.1 - שפע שואפת שכל שרותיה יהיו באיכות גבוהה וראויים לשימוש.
5.2 - שפע מתחייבת כי תהליך הרכישה האספקה וההרכבה יבוצעו באופן איכותי ומהיר ככול הניתן.
5.3 - במידה וקיים פגם במוצר, זכאי הרוכש לפנות לשפע או לאיקאה על מנת להחליף את המוצר הפגום .
5.4 - שינוע הפריטים לסניפי איקאה לצורכי החלפה הינם באחריות הלקוח ועל חשבונו במידה ואין הנזק קשור להובלה/הרכבה של חברת שפע.

6. מועדי אספקה ושינוע:
6.1 - איסוף הפריטים מהזמנתכם מתבצע ע"י נציגי שפע/איקאה בחנות איקאה באר שבע.
6.2 - איסוף המוצרים מתבצע עד 10 ימי עסקים. (בימי סייל- עד 15 ימי עסקים) 
6.3 - זמני ההובלה והאספקה לבית הלקוח מתבצעים יום לאחר ביצוע האיסוף (אזורים מרוחקים, ערבה ואילת עד 18 ימי עסקים).
6.4 - אין פינוי קרטונים מבית הלקוח היות וקיימת רגולציה מקומית, מיקומים לפינוי ע"פ חוק וימים ספציפיים לאיסוף ע"פ החלטת כל רשות ורשות.

7. הרכבה:
7.1 – מועד ההרכבה יתואם על ידי נציג שפע לאחר תאום הובלה
7.2 - הרכבת המוצרים בבית הלקוח תבוצע על ידי מרכיב/ נציג של איקאה ובאחריותם
7.3 - בהזמנת הרכבה מאשר הלקוח את תנאי הסכם לשירותי ההובלה/ההרכבה כפי שמופיעים באתר איקאה ובקישור הבא

8. בעלות ושמירה על זכויות:
האתר מכיל מידע אשר חלקו מוגן ע"י זכויות יוצרים, סימני מסחר, וזכויות קניין אחרות. האמור חל על התוכן המילולי, על הגרפיקה והתמונות שבאתר. למפעילי האתר הזכות הבלעדית לעשות שימוש במידע המופיע באתר. האתר מכיל מידע אשר התקבל בהסכמה ובאישור חברת איקאה ישראל בע"מ.
מידע זה הינו קניינה הבלעדי של חברת איקאה והצבתו באתר שפע אינו מקנה כל זכות שימוש מלבד צפייה במידע באתר זה.
האתר מכיל קישורים לאתרים אחרים ברשת האינטרנט.
אין שפע נושאת באחריות למידע המופיע בהם או באתרים אחרים המקושרים אליהם לתוקפם ולחוקיותם. רוכש המבקש לעשות שימוש בלינקים אלה עושה זאת על אחריותו בלבד.
כל המבקש ליצור לינק לאתר זה באתרים אחרים נדרש לפנות בכתב ומראש ל - שפע על מנת לקבל אישור בכתב לכך.
שפע תהא רשאית לסגור את האתר או לבטל שירותים או לצמצמם. כמו כן, תהא שפע רשאית לשנות את תקנון האתר מעת לעת. כל מחלוקת שהיא בין רוכש ו/או גולש באתר לבין שפע בשל פעילות באמצעות האתר תתברר בישראל בבית המשפט.

9. אבטחת מידע:
האתר מאובטח באמצעות טכנולוגיות מתקדמות לאבטחת מידע . הנתונים העוברים באתר בצורה מוצפנת בטכנולוגיות SSL המאפשרת קידוד המספרים והאותיות לידי הרכבי סימנים הניתנים לפענוח רק באמצעות הגורמים המורשים לכך. לאחר ביצוע חיוב כרטיס האשראי לא נשמרים פרטי האשראי שלכם במערכת מלבד זיהוי של 4 הספרות האחרונות לצורכי מעקב ובקרה.
שפע מתחייבת לא לעשות שימוש בפרטי הלקוחות הרשומים באתר, אלא לצרכי תפעול בלבד .

10. הבהרות משלימות:
המכירה הינה של מוצרי איקאה המשווקים על ידי איקאה ישראל ונמכרים בסניפי הרשת בישראל בלבד. בכל מקרה חברת שפע, תחת כל עילה משפטית שהיא, בגין מוצרים הנזכרים בסעיף זה לא תעלה מעבר לגובה התמורה ששולמה בפועל על המוצרים, שהוזמנו ע"י הרוכש. כל העושה שימוש בלתי ראוי באתר מתחייב לשפות ולפצות את שפע או כל מי שמטעמם בגין כל תביעה , הוצאה ונזקים מכל מין וסוג כלשהו כולל הוצאות משפטיות, אשר ייגרמו לחברה ו/או כל מי שמטעמם.